Albérlet cicával – 4+2 tipp az álomlakás megtalálásához
Ha valakinek nincsen saját tulajdonú ingatlana, amit gond nélkül meg tud osztani négylábú kedvencével, bizony nagyon is tisztában van vele, hogy nem egyszerű olyan kiadó lakást találni, ahová cicával együtt szívesen látják az embert. Bár az utóbbi években talán már mutatkozik némi javulás az állatok elfogadásában, hazánk azért még bizony hátul kullog a nyitottsági sorban.
Ráadásul hiába gondolhatnánk, hogy cicával mégiscsak könnyebb lehet a keresés, mint például egy kutyával. Előbbi jóval kisebb és kevesebb gondot okoz, sokan sajnálják a lakásukat, mondván, hogy a macska „szétkaparja a bútorokat”, „a szőre beleeszi magát a szőnyegbe”, „büdös”, „ami megmarad a lakásban”, és még sorolhatnánk.
Ha valakinek már van egy jól bevált albérlete, és erősebb kapcsolata a főbérlővel, talán könnyebb dolga van, ha ezután alakul úgy, hogy befogad egy kiscicát. Ha a gazdi korábban megbízhatónak bizonyult, talán a tulajdonos is hajlamosabb nyitottabb lenni a kérdésben. (Persze még jobb, ha neki is van már valamilyen állata 😉 ) De mi a helyzet azokkal, akik már meglévő kedvencükkel mennének új helyre? Nem véletlen, hogy a menhelyre adás egyik leggyakoribb oka a „költözés miatt”… Természetesen azért ez sem egy lehetetlen feladat. Íme néhány jó tanács, hogyan lehet mégiscsak rálelni az „igazira” közösen, gazdival és cicával együtt.
Hogyan találjuk meg álmaink cicabarát albérletét?
Az első, és legkézenfekvőbb megoldás:
- keress célzottan állatbarát hirdetéseket! – ma már a legtöbb internetes lakáskeresőben be lehet állítani szűrőfeltételnek a „kisállat vihető” kategóriát. Ha egy hirdetés önmagában nem is tartalmaz információkat erre vonatkozóan, ez a szűrés mindenképpen segít abban, hogy ne szeress bele idő előtt egy olyan lehetőségbe, melyről kiderül, hogy közösen nem mehettek oda…
De akkor sem kell kétségbe esni, ha nem tudjuk, hogy milyen a tulajdonos állatokhoz való hozzáállása. Íme még néhány tipp a megfelelő lakóhely kiválasztásához:
- legyél őszinte! – ha megpróbálod a tulaj tudta nélkül becsempészni kis kedvencedet, az sokkal nagyobb kockázattal jár. Eleve olyan rossz ponttal fogsz indulni, ha kiderül, hogy nem érdemes ebben trükközni
- vállald a felelősséget! – ha nagyon tetszik a hely, és a tulajdonos nem teljességgel elzárkózó, segíthet, ha te magad felajánlod, hogy hajlandó vagy magasabb kauciót fizetni. De még legálisabbá teheted az ígéretet, ha beleveszitek a szerződésbe, hogy vállalod a cicád által okozott károk iránti felelősséget
- nézegesd a park melletti, „zöldebb” hirdetéseket! – ha valakinek ilyen helyen van az ingatlana, akkor nyilván nagyobb a természet, állatok felé való nyitottsága. Arról nem is beszélve, hogy nektek is kellemes az ilyen környezet…
És végül két olyan javaslat, ami pszichológiailag hatékony lehet:
- beszélj személyesen a tulajdonossal! – ha ingatlanközvetítőn keresztül megy a tárgyalás, akkor is sokkal hatékonyabb, ha te magad állsz elébe. Próbáld meg az őszinteségeddel meghatni az illetőt (akinek viszont kellemetlenebb a másik szemébe mondani az egyértelmű elutasítást)
- mutasd be előre kis kedvencedet! – hacsak nem zsigeri állatgyűlölő vagy macskaszőrre allergiás a tulaj, akkor nagy az esély, hogy látva, milyen cuki és jól viselkedik a cicus, könnyebben meglágyul a szíve
Bár külföldi kutatások szerint ha állatbarát az albérlet, azzal csak könnyebben kiadható a lakás, illetve az állattal rendelkező bérlők általában hűségesebbek a bérleményükhöz. Ám még így is nehéz megfelelő, állatbarát helyet találni – ám nem lehetetlen! Egy a lényeg: ne add fel, sem az álmaidat, sem az állatodat! Előbb-utóbb szembe fog jönni veletek a tökéletes lakás, ahol mindketten boldogan élhettek!
Nevet választanál kiscicádnak?